Časté otázky

Všeobecné

Kto je majiteľom MG?

MG je jednou z automobilových značiek spoločnosti SAIC Motor so sídlom v Šanghaji. SAIC Motor vyrába ročne viac ako 7 miliónov vozidiel, čím je siedmou najväčšou automobilkou na svete. Ďalšie informácie o našej materskej spoločnosti nájdete na firemných webových stránkach SAIC Motor na adrese www.saicmotor.com.

O spoločnosti SAIC Motor Corporation Limited

SAIC Motor Corporation Limited (ďalej len „SAIC Motor“) je najväčším výrobcom automobilov v Číne.
MG je jednou z automobilových značiek spoločnosti SAIC Motor so sídlom v Šanghaji. Firma aktívne podporuje modely s novými typmi pohonu a obchodné využitie vozidiel s internetovým pripojením. Taktiež skúma ďalšie novovznikajúce technológie s potenciálom širšieho presadenia. SAIC Motor vyrába ročne viac ako 7 miliónov vozidiel a je tak siedmou najväčšou automobilkou na svete.

Kde firma sídli?

Európska centrála sídli v holandskom Amsterdame.

Produkt

Kde môžem absolvovať predvádzaciu jazdu?

Na predvádzaciu jazdu sa môžete zaregistrovať tu.

Kde nájdem informácie ohľadom možnosti zakúpenia alebo leasingu vozidla MG?

Ďalšie informácie ohľadom možností zakúpenia vozidla, alebo jeho obstarania na leasing nájdete na webových stránkach zastúpenia v príslušnej krajine.

Podrobnosti a špecifikácie modelu MG ZS EV

Detailné informácie k modelu MG ZS EV nájdete na stránkach https://mgmotor.eu/model/zs-ev.

Podrobnosti a špecifikácie modelu MG EHS Plug-in Hybrid

Detailné informácie k modelu MG EHS nájdete na stránkach https://mgmotor.eu/model/ehs.

Kde nájdem informácie o plánovaných produktoch?

Všetky informácie o plánovaných produktoch zverejňujeme prostredníctvom nášho spravodajcu, na odber ktorého sa môžete zaregistrovať tu. Môžete nás taktiež sledovať na sociálnych sieťach: Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube alebo TikTok.

Technické

Kde nájdem informácie týkajúce sa servisu vozidiel MG?

Informácie týkajúce sa servisu nájdete na webových stránkach zastúpenia v príslušnej krajine.

Záruka

Ako dlho platí záruka?

Pre vozidlá registrované pred 1. januárom 2021 poskytuje MG záruku po dobu 60 mesiacov od dátumu registrácie. V prípade vozidiel registrovaných po 1. januári 2021 (vrátane) je v platnosti záruka 84 mesiacov.

Je uplatnenie záruky niečím podmienené?

Áno, pre poskytovanie záručného plnenia MG sú spôsobilé iba vozidlá s kompletnou a presnou servisnou históriou v súlade s odporučeniami servisného programu MG a s použitím originálnych (OEM) dielov a kvapalín. Ďalšie podrobnosti nájdete v Záručnej špecifikácii.

Vzťahuje sa záruka na diely?

Áno. Ak nie je vo výnimkách zo záruky uvedené inak, MG poskytuje na originálne náhradné diely MG záruku po dobu 24 mesiacov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Pre záručné účely sú spôsobilé iba originálne diely uvedené v maloobchodnom cenníku MG a dostupné u autorizovaných predajcov MG.

Aká záruka sa vzťahuje na hlavné komponenty vozidla?

MG Motor sa zaväzuje poskytovať záruku po dobu 84 mesiacov alebo 150 000 km podľa toho, ktorá skutočnosť nastane skôr, na vysokonapäťový batériový modul, trakčný motor, skriňu výkonovej elektroniky (PEB) a riadiacu jednotku vozidla (VCU) ako kľúčové komponenty vozidiel s novými typmi pohonu.

Ak budem MG používať ako vozidlo pre účely poskytovania (súkromných) prepravných služieb osôb, aká bude platiť záruka?

Záruka na elektrické a hybridné vozidlá používané pre poskytovanie prepravných služieb osôb (napr. taxi) platí po dobu 3 rokov s obmedzením na 100 000 km. Uvedené obmedzenie zahŕňa vysokonapäťové komponenty hnacieho ústrojenstva a lítium-iontovú vysokonapäťovú batériu.

Je v prípade predaja vozidla MG záruka prenosná na nového majiteľa?

Áno, záruka je po dobu platnosti prenosná na nového majiteľa, a to aj opakovane.

Platí záruka na prehrdzavenie panelov karosérie vozidla?

Záruka na ochranu proti prehrdzaveniu panelov karosérie sa vzťahuje na celé vozidlo, a to po dobu 7 rokov. Podmienkou platnosti tejto záruky je každoročná prehliadka vozidla v autorizovanom servise MG počas celej doby platnosti záruky. Servis musí vyplniť protokol o ročnej záručnej kontrole MG na ochranu proti korózii a potvrdiť príslušnú servisnú dokumentáciu. Prípadné opravy zistených chýb je nutné vykonať v kvalite akceptovateľnej autorizovanou opravovňou karosérií MG.

Ak nastane porucha vozidla v zahraničí (t. j. mimo moju domovskú krajinu), budú náklady kryté zo záruky?

Áno, MG Motor poskytuje celoeurópske záručné krytie, ktoré platí vo všetkých krajinách, kde pôsobia oficiálne autorizované servisy MG.

Asistenčná služba

Od kedy sa začína poskytovať asistenčná služba MG?

Asistenčná služba MG platí od dátumu prvej registrácie vozidla.

Na čo sa asistenčná služba MG vzťahuje?

Služba sa vzťahuje na vozidlá MG, ktorá sa z dôvodu technickej alebo mechanickej poruchy stali nemobilnými. Ďalšie podrobnosti nájdete v špecifikáciách asistenčnej služby.

Na čo sa asistenčná služba MG nevzťahuje?

MG Motor Europe nezabezpečuje ani neposkytuje asistenčné služby vo vybraných situáciách, napr. pri dopravnej nehode znemožňujúcej ďalšie používanie vozidla. Ďalšie podrobnosti nájdete v špecifikáciách asistenčnej služby.

Aké informácie potrebujem pri požiadavke na asistenčnú službu?

Ak chcete využiť asistenčnú službu MG, uveďte pri telefonickom kontakte nasledujúce informácie: svoje meno, kontaktné telefónne číslo, dátum registrácie, model a farbu, adresu, typ poruchy a presnú lokalizáciu vozidla.

Musím vozidlo osobne riadiť v situácii, kedy moje MG vyžaduje asistenčnú službu?

Nie, asistenčná služba MG je navrhnutá pre potreby vozidla MG bez ohľadu na to, kto práve riadi a pri poruche potrebuje pomoc.

Na ktoré krajiny sa asistenčná služba vzťahuje?

Poskytujeme celoeurópsku službu zahŕňajúcu väčšinu európskych krajín. Ďalšie podrobnosti nájdete v špecifikáciách asistenčnej služby (Zoznam 2).

Ako dlho asistenčná služba platí?

Asistenčná služba MG platí od dátumu prvej registrácie po dobu 12 mesiacov. Platnosť je možné postupne predlžovať až na 7 rokov.

Ako obnovím platnosť asistenčnej služby v druhom roku?

Lehotu platnosti asistenčnej služby je možné predĺžiť vždy o 12 mesiacov po absolvovaní servisnej prehliadky v autorizovanom servise MG pri dodržaní servisného intervalu MG v súlade s podmienkami portfólia služieb MG. Asistenčná služba sa predlžuje bezplatne.

Na aké číslo mám volať, keď som s vozidlom v zahraničí?

Kontaktujte číslo servisu v krajine, kde bolo vaše vozidlo pôvodne zaregistrované. Ak nie je príslušná krajina na našich webových stránkach uvedená, obráťte sa na miestneho predajcu MG.

Diely a príslušenstvo

Kde získam informácie o príslušenstve MG?

Konkrétne informácie o možnostiach a ponuke príslušenstva vám poskytnú predajcovia MG. Ponúknu vám tlačené materiály aj možnosť osobného poradenstva. Rad zaujímavých informácií na túto tému nájdete aj v sekcii Príslušenstvo MG na našich webových stránkach.

Platia určité hmotnostné obmedzenia pre ťahanie prívesov vozidlami MG?

Pre modely MG EHS a MG MARVEL R platí maximálna hmotnosť nebrzdeného prívesu 750 kg. Pre MG5 a celkom nové MG ZS EV je maximálna hmotnosť nebrzdeného prívesu 500 kg.

Ako najlepšie vyčistím autokoberce?

Optimálny spôsob čistenia autokobercov závisí od materiálu. Gumové autokoberce jednoducho vyčistíte opláchnutím vodou a vytrením mäkkou suchou handričkou. Látkové autokoberce najlepšie vyčistíte špeciálnym prostriedkom na autokoberce. Po vyčistení nechajte koberce dostatočne vyschnúť.

Môžem montovať nosič bicyklov na ťažné zariadenie?

Áno, je to jednoduché. Najmä ak je nosič vybavený tzv. rýchlospojkou.

Aké príslušenstvo je k dispozícii na ochranu interiéru a batožinového priestoru vozidla?

Na ochranu interiéru vozidla ponúkame najrôznejšie autokoberce, látkové aj gumené. Na ochranu batožinového priestoru je vhodná špeciálne tvarovaná rohož alebo vaňa.

Čo zahŕňa súprava autokobercov MG?

Väčšinou ide o štyri kusy kobercov do priestoru pre nohy vpredu a vzadu. Súpravy autokobercov sa tiež ponúkajú samostatne pre predné a zadné sedadlá (vždy po 2 kusoch). Sú k dispozícii v dvoch prevedeniach: gumené a látkové. Ak máte záujem o rohož do batožinového priestoru, môžete si ju objednať samostatne.